BAŞARANLAR HAKKINDA

BAŞARANLAR HAKKINDA

Başaranlar, 1971 yılında Hasan Serter, Mehmet Okutan, Mehmet Hilmi Serter ve Ahmet Serter tarafından “Kollektif Şirket” olarak kurulmuş olup; demir, çimento, tuğla ve kiremit gibi temel inşaat malzemeleri ile faaliyete başlamıştır. 1979 yılında "Başaranlar İnş. Malz. Tic. ve San. A.Ş." olarak kurumsallaşarak, Denizli ve çevresinde ekonomik şartlara ve  ihtiyaçlara uygun olarak, işleri zamanında ve yerinde cevap verebilme amacıyla 30 araçlık taşıma filosu kurarak tüketicinin şantiyesine teslim, satış kolaylığı ile işlerini daha da geliştirmiş  ve faaliyet alanında kendini kanıtlamayı başarmıştır.


1990 yılında faaliyet alanını üretim ayağı ile geliştirmek amacı ile Denizli Organize Sanayi Bölgesinde MERMER FABRİKASI kurarak Başaranlar Mermer markasıyla mermer  sektörüne girmiştir. Kurulduğu günden bu yana sektörel gelişmeleri yakından takip eden, teknolojisini sürekli yenileyen Başaranlar Mermer Denizli Traverteni, Burdur Bej ve Isparta Sütçüler Gri Mermer başta olmak üzere geniş ürün yelpazesi ve üretim çeşitliliği ile 30. yılında 5 kıtada 60’dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir. 

Ayrıca 2010 yılında ticaretin merkezi olan İstanbul’da müşteri ihtiyaç ve beklentilerini daha yakından karşılamak maksadıyla İstanbul- Ataşehir’de mermer showroom/depoyu hizmete açmıştır.


1997 yılından itibaren de kardeş şirket olarak “Başbeton Yapı Market ve Maden A.Ş.” kurarak, kum ocakları/tesisleri açarak kum ve agrega üretimine de başlamış ve hazır  beton  işine girmiştir.


Uzun yıllardır uhdesinde bulundurduğu zımpara taşı madenini öncesinde endüstriyel hammadde olarak ihracatını yaparken, 2018 yılında Muğla/Yatağan da kurduğu öğütme  tesisi ile Mikronize Zımpara Taşı üretimine başlamış ve ihracatını gerçekleştirmektedir.


Kardeş firmaları ile birlikte bünyesinde 650 kişi istihdam etmekte olup, bugün yarım asırlık tecrübesi ile inşaat malzemeleri, mermer ve madencilik üretimi ve pazarlama  konusunda  Denizli ve çevresinde önemli bir yere gelmiştir. Kurumsal alt yapısı, yenilikçi vizyonu ve nitelikli kadrosu ile başarılı bir şekilde çalışmalarını sürdürmekte olup, bölge ve ülke ekonomisine  katkısına devam etmektedir.